Z pewnością każdy fan i każda fanka Star Treka wiedzą, że szykuje się prawdziwy odlot – produkcja nowego serialu trekowego idzie pełną parą.

Co na razie wiemy o Star Trek: Discovery?

gallery_4_22_60760

Czasoprzestrzeń

Nowa seria będzie umiejscowiona mniej więcej 10 lat przed TOS, a więc w okolicach połowy XXIII wieku. Ponoć ma się skupiać na wydarzeniu wspominanym we wcześniejszych seriach, ale zupełnie nie rozwijanym. Śledzić będziemy przygody załogi USS Discovery, a główną bohaterką (tudzież do niej należeć będzie perspektywa wydarzeń) zostanie pierwsza oficer, nie zaś kapitan statku.

 

Obsada

Sonequa Martin-Green jako Michael Burnham, pierwsza oficer USS Discovery, nazywana „Number One” (ukłon w stronę Majel Barrett, która zanim zagrała Christine Chapel w TOS i Lwaxanę Troi w TNG była pierwszą oficer w pilocie „The Cage”). Uczynienie głównej bohaterki nie kapitanem, ale oficerem, ma pozwolić serialowi odkryć inną perspektywę i odkryć ciekawsze aspekty relacji pomiędzy załogą.

null

Terry Serpico jako Anderson, admirał Gwiezdnej Floty;

Maulik Pancholy jako Nambue, Główny Oficer Medyczny USS Shenzhou;

Sam Vartholomeos jako Connor; młodszy oficer w Akademii Gwiezdnej Floty, USS Shenzhou;

James Frain jako Sarek, młodsza wersja ojca Spocka granego przez Marka Lenarda;

Doug Jones jako Saru, oficer naukowy w randze porucznika USS Discovery. Jones jest szczególnie zadowolony z tego, że przedstawia istotę obcej, stworzonej specjalnie na potrzeby tego serialu rasy, może więc tworzyć swoją postać od podstaw, bez nawiązywania do innej rasy.

Michelle Yeoh jako Philippa Georgiou, kapitan Shenzhou. Yeoh będzie mówiła z chińskim i malezyjskim akcentem.

null

Anthony Rapp jako Stamets, oficer naukowy ze specjalizacją w astromykologii (nauka o grzybach w kosmosie);

Chris Obi jako T’Kuvma, klingoński przywódca pragnący zjednoczenia Imperium Klingońskiego;

Shazad Latif jako Tyler;

Mary Chieffo jako L’Rell;

Jason Isaacs jako Lorca;

Mary Wiseman jako Tilly;

Rainn Wilson jako Harry Mudd;

Kenneth Mitchell jako Kol;

Rekha Sharma jako Landry;

Damon Runyan jako Ujilli;

Clare McConnell jako Dennas.

 

Produkcja

Informacja o powstawaniu nowego serialu została potwierdzona przez CBS 2 listopada 2015 roku. Premiera miała odbyć się w styczniu 2017, zostawała jednak dwukrotnie przekładana; obecnie premiera jest zapowiadana na niesprecyzowany jeszcze termin jesienią 2017 roku.

W powstawanie scenariusza, wymyślanie historii i tła, zaangażowany był z początku Bryan Fuller, który pracował przy DS9 i VOY. Producentami są również Rod Roddenberry, Alex Kurtzman, Micholas Meyer.

Poza Stanami i Kanadą licencję na ST: Discovery posiada Netflix i prawdopodobnie to na tej platformie będzie można obejrzeć nową serię także w Polsce.

 

Trailer

 

Źródła

http://nerdist.com/star-trek-discovery-complete-casting-breakdown/
https://en.wikipedia.org/wiki/Star_Trek:_Discovery
http://www.cbs.com/shows/star-trek-discovery/