TrekSfera – Stowarzyszenie fanów Star Treka

REGON: 142627536
NIP: 5272639279
nr 891 w ewidencji stowarzyszeń zwykłych Biura Administracji i Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy

Czym zajmuje się TrekSfera?

Stowarzyszenie TrekSfera skupia fanów i fanki uniwersum Star Trek. Staramy się organizować życie startrekowego fandomu w Polsce, zwłaszcza poza siecią, czyli w tzw. „realu”. Od wielu lat organizujemy coroczny konwent TrekSfera, w czasie którego spotykamy się, aby rozmawiać o Star Treku, brać udział w konkursach i prelekcjach, a także aby zainteresować nowe osoby całym zjawiskiem kulturowym, na jakie wyrósł Star Trek. Ponadto współpracujemy z innymi organizacjami fanowskimi i konwentowymi, np. Avangardą czy Kapitularzem, ale też chociażby z Instytutem Goethego w ramach promowania języka klingońskiego albo Centrum Wielokulturowym w Warszawie w ramach prowadzenia audycji dla IMI Radio.

Stowarzyszenie liczy obecnie 15 członków – stan na maj 2017 roku.
Sympatyków TrekSfery jest znacznie więcej – już ponad 330 osób należy do naszej Grupy na Facebooku.

W jaki sposób mogę zostać członkiem/członkinią Stowarzyszenia?

Aby zgłosić kandydaturę, wystarczy wypełnić formularz na stronie. Twój wniosek zostanie poddany głosowaniu na najbliższym zebraniu Stowarzyszenia.

Jakie są obowiązki członka/członkini? Co będę robić po zapisaniu się?

Mile widziane jest pojawianie się na zebraniach, przynajmniej od czasu do czasu, oraz branie udziału w pracach Stowarzyszenia. Od nikogo nie wymagamy cudów, a wszelkie brane na siebie obowiązki są dobrowolne. Członkowie opłacają coroczne składki w wysokości 10, 20 lub 50 zł (w zależności od możliwości), co zapewnia nie tylko utrzymanie statusu członka/członkini, ale też prawo głosu.

Jeżeli nadal się wahasz, zapraszamy na zebranie – możesz na własne oczy zobaczyć życie Stowarzyszenia od środka. Ze względu na ogólnopolski charakter Stowarzyszenia zebrania są organizowane w internecie na kanale IRC lub na Slacku, a wszyscy goście są mile widziani. Termin nadchodzącego zebrania ogłaszamy na stronie z wyprzedzeniem.

Chcę się jeszcze dowiedzieć…

Na wszelkie pytania, uwagi i propozycje czekamy pod oficjalnym adresem mailowym. Jeżeli wolisz mniej oficjalny kanał, członków i członkinie Stowarzyszenia znajdziesz również:

  • na forum Stowarzyszenia – może się wydawać, że nie dzieje się tam zbyt wiele, ale to tylko pozory. Większość dyskusji toczy się w zamkniętej części dostępnej tylko dla członków, a Twój post na pewno zostanie zauważony,
  • na głównych polskich forach startrekowych: Trek.pl i USS Phoenix,
  • na naszym profilu na Facebooku.