Stowarzyszenie

TrekSfera - Stowarzyszenie fanów Star Treka

REGON: 142627536
NIP: 5272639279
Nr 211 w ewidencji stowarzyszeń zwykłych Biura Administracji i Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy nadzorowanych przez Prezydenta m.st. Warszawy.

Czym zajmuje się TrekSfera?

Stowarzyszenie TrekSfera skupia fanów i fanki uniwersum Star Trek. Staramy się organizować życie startrekowego fandomu w Polsce, zwłaszcza poza siecią, czyli w tzw. „realu”. Od wielu lat organizujemy coroczny konwent TrekSfera, w czasie którego spotykamy się, aby rozmawiać o Star Treku, brać udział w konkursach i prelekcjach, a także aby zainteresować nowe osoby całym zjawiskiem kulturowym, na jakie wyrósł Star Trek. Ponadto współpracujemy z innymi organizacjami fanowskimi i konwentowymi, np. Avangardą, Kapitularzem czy Polconem, ale też chociażby z Instytutem Goethego w ramach promowania języka klingońskiego albo Centrum Wielokulturowym w Warszawie w ramach prowadzenia audycji dla IMI Radio.

Stowarzyszenie liczy obecnie 22 osób - stan na listopad 2017 roku.
Sympatyków TrekSfery jest znacznie więcej - już ponad 530 osób należy do naszej Grupy na Facebooku.

W jaki sposób mogę zostać członkiem/członkinią Stowarzyszenia?

Aby zgłosić kandydaturę, wystarczy wypełnić formularz na stronie. Zarząd Stowarzyszenia rozpatrzy Twój wniosek i dostaniesz zaproszenie do naszej platformy stowarzyszeniowej na Slacku.

Jakie są obowiązki członka/członkini? Co będę robić po zapisaniu się?

Mile widziane jest pojawianie się na zebraniach online, przynajmniej od czasu do czasu, oraz branie udziału w pracach Stowarzyszenia. Od nikogo nie wymagamy cudów, a wszelkie brane na siebie obowiązki są dobrowolne. Członkowie opłacają coroczne składki w wysokości minimum 10 zł (w zależności od możliwości i chęci), co zapewnia nie tylko utrzymanie statusu członka/członkini, ale też prawo głosu.

Jeżeli nadal się wahasz, zapraszamy na zebranie - możesz na własne oczy zobaczyć życie Stowarzyszenia od środka. Ze względu na ogólnopolski charakter Stowarzyszenia zebrania są organizowane w internecie na na Slacku, a wszyscy goście są mile widziani. O terminie nadchodzącego informujemy mailowo.

Chcę się jeszcze dowiedzieć…

Jeżeli masz jakieś pytania, pytania, uwagi lub propozycje, to zapraszamy do sekcji Kontakt.

searchclosearrow-circle-o-downchevron-downfacebook-squarebarsellipsis-v