Organizacje regionalne:

 

ISS Paradox

Spotkania warszawskich fanów i fanek Star Trek odbywają się średnio raz na miesiąc w weekend – aktualne terminy spotkań można znaleźć na grupie na FB. Spotkania te odbywają się w PodWieczorkach i PoRankach, protrekowej kawiarnio-knajpie na ul. Bagatela, i przebiegają w luźnej, nie tylko trekowej atmosferze. Od 2016 roku Paradox zaprasza również na Encountery – około dwugodzinne spotkania o ściśle trekowej tematyce, w czasie których następują po sobie krótkie prelekcje i dyskusje


IKC Kronos

Fanklub miłośników Star Trek woj. lubelskiego. IKC Kronos od wielu lat przemierza cyberprzestrzeń województwa lubelskiego. W szranki załogi werbuje fanów Treka, Klingonów i inne rasy oraz miłośników dobrego sci-fi.


eMPIR - Małopolska Prowincja Imperium Romulańskiego

Małopolska Prowincja Imperium Romulańskiego, grupa fanów Star Treka w Małopolsce. Istnieje od 2005 roku. Od tego czasu członkowie eMPIRu regularnie angażują się w różnorakie projekty na skalę ogólnokrajową i lokalną. W Krakowie realizowano przez wiele lat fan serial Horizon, który jednak nie doczekał się premiery. W Krakowie odbyła się również prototypowa, pierwsza Treksfera, a także powstał trekowy kalendarz, który doczekał się już drugiej edycji. Fani ST z Małopolski spotykają się regularnie w krakowskim klubie Re.


Wielkopolski Oddział Gwiezdnej Floty

Początki wielkopolskiego fandomu 1995 roku, gdy swoje działanie rozpoczęła internetowa strona USS Posnania. Pierwsze spotkanie w realu odbyło się w styczniu 2000. Strona internetowa Klubu zaczęła funkcjonować na przełomie 1999/2000 roku niezależnie od siostrzanego portalu USS Posnania. W ówczesnym czasie nazwa nowo założonego Klubu musiała zostać powiązana z ogólnopolskim klubem fanów Star Treka, czyli Polskim Oddziałem Gwiezdnej Floty (POGF). Zdecydowano zatem, że Klub będzie oddziałem lokalnym, a nazwa będzie odpowiadała rejonowi, w którym się znajduje. Tak powstała nazwa Wielkopolski Oddział Gwiezdnej Floty, w skrócie WOGF. Formalnie WOGF stał się stowarzyszeniem zwykłym z dniem 20.10.2012.


Serwisy internetowe:

Star Trek, Sci-Fi, Fantastyka, Seriale, Filmy - Trek.pl


USS Phoenix


Star Trek Online, Star Trek, Gry, MMORPG, MMO - STOnline.pl


Inne:

E-zin Sci-Fi - Pathfinder


Memory Alpha Polska


Memory Theta